Paprastoji eglė

Eglė – visiems gerai žinomas medis, džiuginantis mus per šventes. Kuo eglė įdomi ne Kalėdinio laikotarpio metu ir kaip ji gali būti naudinga mūsų sveikatai? Pasidomėkime.

Lietuvoje auga vienintelė eglių rūšis – paprastoji eglė. Tai pušinių šeimos medis, užaugantis iki 30 – 40, kartais 50 metrų aukščio. Dažniausiai eglės turi kūgišką lają ir tiesų kamieną, kuris būna šakotas iki pat žemės. Eglių pumpurai sprogsta gegužės mėnesį. Na o derėti eglės pradeda 20 –aisiais, 30 –iais gyvenimo metais. Didelis kankorėžių derlius paprastai būna kas 4 metus.

Kaip eglės gali pasitarnauti mums, neskaitant visiems žinomos puošmenos kalėdiniu laikotarpiu? Visų pirma, eglė yra vienas pagrindinių medžių, kertamų Lietuvoje. Jos mediena naudojama popieriaus gamyboje, statybose, baldų gamyboje ir muzikos instrumentų gamyboje. Iš eglių netgi buvo gaminamos viršutinės dalys garsiesiems Stradivarius smuikams (galinės dalys gamintos iš klevo). Taip pat iš eglių išgaunamas ir eterinis aliejus, gaminamas terpentinas.