Liepa

Tai Medis, kuris aprūpina ir medumi, ir trąšomis daržui. Liepa, kaip vasaros vidurio simbolis, pražįsta įsibėgėjus vasarai. Liepa nuo senų laikų lietuvių mylimas medis. Jas labai vertina bitininkai – per liepų žydėjimą bitutės prineša bene daugiausia ir labai kokybiško medaus. Visi žino liepžiedžius ir jų vaistingas savybes. Liepos mediena minkšta, lengva, naudojama apdailos darbams, tinka drožinėjimui. Iš liepų žievės pindavo vyžas, krepšius. Nukritusiuose liepų lapuose gausu mineralinių medžiagų, jie greitai supūna, gerai patręšia dirvožemį, todėl puikiai tinka ruošiant lapų kompostą.

Liepos – tai aukšti medžiai storais kamienais, plačia, ovalia arba kiaušiniška laja. Lapai paprasti, dažniausiai širdiški arba beveik apskriti, kotuoti, išsidėstę pražangiai. Apatinė kai kurių rūšių liepų lapų pusė sidabriškai žalia. Žiedai gelsvi, kvapūs, medingi, išsidėstę po kelis ar keliolika nusvirusiuose žiedynuose. Žiedynkočiai su lancetiškai gelsvai žalsvu pažiedlapiu. Žydi birželio, liepos mėnesiais. Vaisiai – smulkūs rutuliški riešutėliai, subręsta rudenį.

Liepa turi nemažai gydomųjų savybių. Šis medis yra labai svarbus sergant peršalimo ligomis, kvėpavimo takų ligomis, inkstų ir šlapimo ligomis, kepenų ir tulžies ligomis, bronchitu ir bronchine astma, širdies ir kraujagyslių ligomis bei kitomis ligomis. Liepa yra puiki odos ligų gydymo priemonė, tinkama odos ir grožio puoselėjimui bei padedanti esant odos žaizdoms ir nudegimams. Ji stiprina organizmą bei imuninę sistemą, vartojama sergant mažakraujyste- liepų medus yra natūralus geležies šaltinis.