Socialinė akcija „Gerumas per kraštus“

KURKIME GERUMĄ IR DALINKIMĖS GERUMU 

Artėjant Šv. Kalėdoms, inicijuojame socialinę akciją „Gerumas per kraštus“, kurios metu kviečiame:  

– aukoti beglobiams gyvūnams 

– pradžiuginti vienišus senelius 

– dalintis su sunkiai besiverčiančiomis šeimomis  

Tikime, kad kiekvieno iš mūsų dėmesys ir pagalba yra gyvybiškai svarbi patiriantiems sunkumus. Kviečiame suprasti, padėti ir atjausti.   

 

III ETAPAS – padovanokime Kalėdas vaikams, atvykusiems į Klaipėdą dėl karo Ukrainoje.

Norite ką nors pradžiuginti Šv. Kalėdų proga? Ši akcija kaip tik Jums! 

Jau keletą metų prisidedame prie VšĮ „Veiklių mamų klubas“ organizuojamos akcijos „Padovanok kitam vaikui Kalėdas“. Šiais metais nutarta Šv. Kalėdų proga nudžiuginti nuo karo Ukrainoje bėgančias šeimas ir jų vaikus. Vaikų amžius 6-10 metų.

Kaip Jūs gali prisidėti prie akcijos? 

 • Padovanoti naujų arba labai geros būklės nenaudojamų žaislų/žaidimų/kanceliarinių priemonių/higienos prekių/ knygų rusų arba ukrainiečių kalba
 • Atnešti saujelę saldainių.

Dovanų supakuoti nereikia. Jūsų paaukotas dovanėles supakuos savanoriai, o gruodžio 23 d. vaikams perduos VšĮ „Veiklių mamų klubas“ narės. Susitikimas su ukrainiečių šeimomis vyks Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro klube „Draugystė“, kurio metu bus perduotos Jūsų dovanos Klaipėdoje gyvenančios ukrainiečių šeimoms.

Kviečiame padovanoti kitam vaikui Kalėdas ir dovanėlę atnešti iki gruodžio 19 dienos į bet kurį Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro klubą.

 

II etapas – dovanokime dėmesį vienišiems seneliams

Lietuvoje vyresni žmonės tarsi nematomi, pamiršti su savo problemomis, nors sudaro didelę dalį visuomenės.  

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, vyresnių kaip 65 metų amžiaus žmonių Lietuvoje yra daugiau kaip pusė milijono ir kasmet – vis daugėja.  Kas trečias tokio amžiaus senjoras gyvena vienas, o dažnas iš jų iš namų neišeina ištisus metus. Seneliai Lietuvoje susiduria su daug problemų, viena jų – skurdas. Vieniši seneliai ne tik kenčia nuo fizinių ligų, bet blogėja ir jų psichologinė sveikata – jie tampa apatiški, vangūs ir net suserga depresija. 

Trys didžiausios senjorams padedančios organizacijos – Caritas, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija ir Maltos ordino pagalbos tarnyba. 

Kaip Jūs gali prisidėti prie akcijos? 

 1. Pagaminkite atviruką (iki gruodžio 9 d. paduokite mokytojui)
 2. Iškepkite sausainių (iki lapkričio 30 d. paduokite mokytojui) 
 3. Aplankykite savo ar tiesiog pažįstamus senelius ir padovanokite jiems dėmesio ir šilumos 
 4. Nueikite išgerti arbatos 
 5. Pakvieskite juos kartu pasivaikščioti ar tiesiog pabendrauti 
 6. Jei neturite galimybės aplankyti, paskambinkite 

Gruodžio 1 d.  lankysime vienišus senelius Klaipėdos globos namuose, dovanosime koncertinę programą  ir perduosime Jūsų linkėjimus bei sausainius. 

O Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro mokinių atvirukai pasieks 300 vienišų senelių, kuriuos jiems perduos Klaipėdos miesto socialinės paramos centras. 

I etapas – padėkime beglobiams gyvūnams 

Artėjant svarbiausioms metų šventėms, organizuojamos įvairios gerumo akcijos, dalinamos dovanos. Jų nekantriai laukia ne tik vaikai, vieniši seneliai, sunkiau gyvenantys žmonės, bet ir beglobiai gyvūnai. Netekusiems šeimininkų, savo namų, išmestiems į lauką ir visų apleistiems benamiams keturkojams reikalinga geranoriškų žmonių atjauta ir pagalba. 

Artėjančios žiemos gyvūnų prieglaudos laukia su nerimu. VšĮ „Būk mano draugas“, įsikūrę šalia Klaipėdos, nuolat globoja virš 400 beglobių gyvūnų. Organizacija prašo:

 • medžiagų voljerų ir būdų šiltinimui (paklodžių, antklodžių, pledų)
 • kietojo kuro vagonėliams šildyti (malkų, briketų)
 • geresnės kokybės maisto katėms ir šunims (geriau mažiau, bet Premium klasės)
 • vitamininės pastos katėms ir šunims
 • Dia Dog tablečių žarnyno sutrikimams gydyti.   

Dovanų beglobiams gyvūnams lauksime visuose klubuose iki lapkričio 25 dienos (dovanas galima vežti ir į prieglaudą adresu Klaipėdos raj., Sendvario sen., Glaudėnų km. Kaukėnų g.)

P. s. padėti kviečiame ir kitoms gyvūnų prieglaudoms.