Respublikinis praktinis veiklos projektas – konkursas „Asmeninių finansų labirintai“

Šeštasis Respublikinis praktinis veiklos projektas – konkursas „Asmeninių finansų labirintai“ šiemet į Minimelts pramogų parką sutraukė net 34 komandas iš Klaipėdos miesto, rajono mokyklų. Dar 37 komandos iš Lietuvos dalyvavo konkurse savo miestų pasirinktose erdvėse. Projektas įtraukė daugiau nei 350 mokinių, kuriuos rengė net 30 Lietuvos mokytojų. Komandos gavusios žemėlapius parke ieškojo užduočių stotelių: biudžetas, pinigai, taupymas ir kaupimas, skolinimas(is), draudimas. Užduotys buvo paslėptos po QR kodu. Mokiniams reikėjo jas atkoduoti ir komandose, pasitariant atlikti parengtas užduotis. Klaipėdos Minimelts parke mokiniai sporto stotelėje smagiai šoko su Zumbos trenere Gabrielė Toliušiene.
Mokiniai prieš startą išbandė savo jėgas ir pasitikrino žinias QUIZIZZ viktorinoje, kurią parengė ekonomikos būrelio „Ekonomika aktyviau“ ugdytinis Armandas Pocius.
Projekto tikslas pasiektas. Mokiniai konkurse ugdėsi finansinio raštingumo kompetencijas, buvo skatinama atsakomybė ir ugdomas sąmoningas elgesys su pinigais. Visos komandos tapo nugalėtojomis, mokiniai pasitikrino ir įtvirtino žinias, sužinojo ir naujo, diskutavo, tarėsi ir priėmė sprendimus kartu.
Projekto rengėjai džiaugėsi, kad konkurso partneriai: „Minimelts pramogų parkas“, SMK aukštoji mokykla, Lietuvos verslo kolegija, VšĮ Lietuvos Junior Achievement, Lietuvos bankas, Klaipėdos miesto savivaldybė, VšĮ „Edukateka“, Klaipėdos Vytauto didžiojo gimnazija prisidėjo organizuojant konkursą. Šaunių partnerių ir centro pastangomis, visų komandų dalyviai ir pedagogai buvo apdovanoti.
Visada džiaugiamės Klaipėdos tarybos nario Edmundo Kvedario sveikinimu ir dalyvavimu konkurse.
Dėkojame Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro direktorei Jolantai Budrienei ir administracijai už pagalbą, pedagogų komandai už darnų ir šaunų darbą.
 
Ekonomikos ir verslumo mokytoja ekspertė Laimutė Gegieckienė