saus282022
Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro klubas „Draugystė“ organizavo, jau tradicija tapusia, Klaipėdos miesto švietimo įstaigų ekologinę akciją „Besmegenių alėja“ ir sausio 27 d. atidarė dalyvių darbų parodą.
Ekologinė akcija tampa labai patrauklia, nes kasmet įsitraukia vis daugiau Klaipėdos miesto švietimo įstaigų. Šiais metais pasikeitė ir dalyvių amžius, nes dalyvavo ne tik 4-7 metų vaikai iš darželių, 7-11 metų pradinių klasių mokiniai, bet ir 14-17 metų jaunimas. Akcijos metu sulaukėme net 170 besmegenių.
 
Akcijoje dalyvavo vaikai ir mokiniai iš „Ąžuolyno“ gimnazijos, „Sendvario“ ir „Vyturio“ progimnazijų, „Gilijos“ pradinės mokyklos, Litorinos mokyklos, Marijos Montessori darželio – mokyklos, lopšelių – darželių „Alksniukas“, „Žiburėlis“, „Čiauškutė“, „Pumpurėlis“, „Inkarėlis“, „Pingvinukas“, „Žuvėdra“, „Čiauškutė“.
Norime padėkoti lopšelio darželio „Alksniukas“ direktorės pavaduotojai ugdymui Astai Lenkauskienei už įstaigos bendruomenės subūrimą ir skatinimą aktyviai dalyvauti ekologinėje akcijoje. Džiugu, kad „Litorinos“ mokyklos mokytojos su mokiniais ne tik dalyvavo, bet ir tapo pirmaisiais parodos lankytojais. O „Ąžuolyno“ gimnazijos mokytoja Irena Montvydienė padarė stebuklą! Dar nėra taip buvę, kad viena mokytoja paskatintų akcijoje dalyvauti net 28 9-10 klasių mokinius.
 
Akcijos tikslas – suskurti besmegenį iš kuo įvairesnių antrinių žaliavų. Ugdyti sąmoningumą apie aplinkos taršą, antrinių žaliavų rūšiavimą ir panaudojimą.
Akcija sužadino ir kūrybiškumą. Sulaukėme nuostabių, originalių, individualių ir komandinių kūrinių. Galima teigti, kad tai skatina vaikus ir jaunimą domėtis ekologija. Kiekvieną priverčia pamastyti apie klimato pokyčius. Supranta kam reikalingas atliekų rūšiavimo procesas ir kokios pasekmės laukia mūsų Žemės, jeigu būsime abejingi.
Labai džiaugiamės, kad taip aktyviai dalyvavo ir tikimės, kad kitais metais sulauksime tokio pat ir galbūt dar didesnio susidomėjimo.
 
Klaipėdos miesto švietimo įstaigų ekologinės akcijos „Besmegenių alėja“ parodą galite aplankyti skvere prie Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro klubo „Draugystė“ iki vasario mėn. 4 d.