Odė žemei

Tradicinė tarptautinė vaikų ir jaunimo keramikos darbų paroda „Odė Žemei – 2020“ šiais metais jau VIII- oji. Paroda skiriama pasaulinei Žemės dienai. Parodos organizatorius – Klaipėdos vaikų laisvalaikio centras. Šie metai atnešė pokyčių: teko perkelti parodą iš pavasario į rudenį , iš galerijos salės – į virtualią erdvę.  Parodoje dalyvauja Rygos vaikų ir jaunimo centras „Rigas Skolenu pils“, Liepojos vaikų ir jaunimo centras, Kauno Antano Martinaičio dailės mokykla, Šiaulių menų mokykla, Kretingos meno mokykla, Kretingos Simono Daukanto progimnazija, Palangos Stasio Vainiūno meno mokykla, Plungės Mykolo Oginskio meno mokykla, Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centras, Klaipėdos moksleivių saviraiškos centras, Klaipėdos Maksimo Gorkio progimnazija, Klaipėdos Prano Mašioto Progimnazija, Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro klubai „Žuvėdra“, „Liepsnelė“ ir „Draugystė“.

Darbų parodos dalyviai:

1. Rygos vaikų ir jaunimo centro „Rigas Skolenu pils“ mokinė – Liva R. Mokytoja Svetlana Saveljeva.

2. Liepojos vaikų ir jaunimo centro mokiniai – Emilija T. 12m. „Žirgai pievoje“, Marija M. 10m. „Jūros žuvys“, Sarra Š. 12m. „Augalai“, Paula K. „ Pajūrys“, Marija P. 10m.  „Folklioro šokėja“, Eliza N. 10m.  „Folklioro šokėja“, Marta E. 12m. „Folklioro šokėja“. Mokytoja Dance Virsniece.

3. Kauno Antano Martinaičio dailės mokyklos mokiniai: Gustė Š. 4kl. „Bitinas“, Smiltė P. 6kl „Žemė ir žmogus“, Aistė A. 8kl. „Pavėsyje“, Aistė T.  8kl. „Mylėk gamtą“, Norbertas B. 2kl. „Iki dangaus“, Elija G. 4kl. „Aplink pasaulį“, Patricija Ž. 6kl. „Afrika“, Meda S. 6kl. „Pasivaikščiojimas debesyje“. Mokytojai: Andrius Siderkevičius, Aida Ragauskienė, Remigijus Sederevičius, Herbertas Manomaitis.

4. Šiaulių menų mokykla, Taikomosios dailės būrelio mokiniai: Aušrinė M. 12 m. „Žemės stichijų laumė“, Eglė B. 8 m. „Gėlių Fėja“, Evelina S.12m. „Ugnies deivė“ , Gabija U. 10 m.  „Mėnulio laumė“, Gabija G. 12 m.  „Eglės dalia“, Lėja Z. 10 m. „Miško laumė“, Izabela K. 12 m.  „Dama su drugeliais“, Ula G. 13 m. „Cukrinis avinėlis“, Marta D.11 m. „Medžio dvasia“, Vaidilė S. 11 m. „Mergaitė Paukštė“, Emilė J. 15 m. „Gimusi iš gelmės“, Lina J. 15 m. „Gyvybės pradžia“. Mokytoja Laima Andruškevičienė.

5. Kretingos meno mokyklos mokiniai: Rūta A. „Namelis medyje“, Dominyka G. „Žydintis kaktusas“, Gabrielė K. „Pagaliau pavasaris“, Deimantė J.„Senas spygliuotis“, Benas V. „Gamta viską susigrąžins atgal“, Karolina Ū.„Sena obelis“, Brigita L. „Lietui lyjant“, Erika P. „Bukų giraitė“. Mokytoja Lina Nikartienė.

6. Kretingos Simono Daukanto progimnazijos mokiniai: Skirmantė M. „Lapė ir sūris“, Saulenė V. „Drambliukas po medžiu“. Mokytoja Lina Nikartienė.

7. Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos mokiniai: Gustas T. 13m., Justė L. 12m., Modesta G. 15m., Justė S. 15m., Lėja L. 12m., Dominykas D. 14m., Urtė S. 14m., Ervina S. 13m., Martyna Š. 13m., Lėja T. 13m., Gabrielė G. 15m., Marta V. 12m., Gaja G.C. 11m., Evelina N. 13m. Mokytojas Valdas Simutis.

8. Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos mokiniai: Valdonė S. 9m. „Ažūriniai drugeliai“, Emilija L. 10m. „Ažūriniai drugeliai“, Beatričė G. 9m. „Ažūriniai drugeliai“, Temidė B. 9m. „Ažūriniai drugeliai“, Augustė A. 11m. „Ažūriniai drugeliai“. Mokytoja Živilė Malūkaitė.

9. Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro keramikos studijos „Žiezdrė“ mokiniai: Jelizaveta P. 5 kl. „Banginis“, Roza A.11 kl. „Nematytas gyvūnas“, Arija M. 8 kl. „Keistuolis“, Ema K. 6 kl. „Šviesa tamsai“, Rytis Š. 6 kl. „Susirangė“, Eisvina M. 8 kl. „Arbatos servizas“, Liepa Ž. 4 kl. „Karalienė“, Augustė D. 8 kl. „Rankos“, Elija D. 6 kl. „Arbatinukas“. Mokytoja Vida Daukšienė.

10. Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro dizaino studija „Kukutis“. Gytė K.  9 m.  „Dubenėlis – žirgas“, Augustė Dalia P. 7 m. „Briedžiukas – dubenėlis“, Erika L. 7 m. „Vėžliukas – taupyklė“, Adomas B. 6 m „Puodelis – Sraigė“, Gustė B. 8 m. „Dubenėlis – meškiukas“, Karina M.  8 m. „Molio laiškas“, Liepa Č. 9 m. „Lėkštelė – zuikis“, Liepa Š. 8 m. „Pavasario kiškutis dubenėlis“, Marija T. 10 m. „Paukštukas“, Emilija O. 6 m. „Ugnies princesė“. Mokytojos Julija Baranova, Renata Sondaitė – Bunevičienė.

11. Klaipėdos Prano Mašioto Progimnazija. Liepa Š. 8 m. „Bičiulystė“, Gintarė J. 8m. „Bičiulystė“, Luka B. 8 m. „Bičiulystė“, Kamilė R. 8 m. „Bičiulystė“, Kamilė K. 8m. „Bičiulystė“, Nojus Š. 10 m. „Bičiulystė“, Austėja V. 11 m. „Bičiulystė“ „Vėžlys“, Emilė A. 11 m. „Bičiulystė“, Urtė B. 10 m., Smiltė M. 10 m., Evita V. 10 m., Luka B. 8 m. „Burundukas“, Ugnė J. 9 m. „Katinai“, Matas S. 9 m. „Katinai“, Kamilė K. 10 m. Vadovė Daiva Ložytė.

12. Klaipėdos Maksimo Gorkio progimnazija. Grigorij G. 12 m. „Pelėda“, Marsel D. 11 m. „Klounas“, Amelija L. 12 m. „Katinas“, Elija N. 12 m. „Delfinas“, Timur 11 m. „Chameleonas“, Kristina S. 11 m. „Karvė“. Mokytoja Natalija Sviderskaja.

13. Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro klubas „Žuvėdra“, keramikos būrelis „Lipdutis“. Gertrūda R. 7 m., Marija J. 11 m., Kotryna G. 11 m., Saulė K. 11 m., Mišelė S. 12 m. , Glorija P. 9 m., Balys B. 9 m., Vesta  S. 11 m., Smiltė R. 9 m., Liudvikas R. 7 m., Gerda J. 9 m., Meda S. 9 m. Mokytoja Jurgita Lukminienė.

14. Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro klubas „Draugystė“, keramikos būrelis „Degutis“. Polina S. 10 m., Gabrielė S. 10 m., Teresė Š. 7 m., Sofija L. 10 m., Urtė Ž. 10 m., Beatričė B. 6 m., Ainis G. 8 m., Lukas 10 m., Roberta G. 6 m., Oresta T. 8 m., Gabija T. 8 m., Margarita A. 7 m., Gailė Š. 7 m., Jokūbas D. 10 m., Izabelė G. 7 m., Gustė R. 6 m., Emilija K. 6 m., Milda L. 8 m., Marina Š.10 m. Mokytoja Violeta Kukienė.

15. Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro klubas „Liepsnelė“, kūrybinės keramikos būrelis „Molinė pėda“. Beatričė L. 9 m. „Rudeninis drugelių skrydis“, Radvilė L. 10 m. „Rudeninis drugelių skrydis“, Simonas L. 8 m. „Rudeninis drugelių skrydis“, Elinga G. 11 m. „Rudeninis drugelių skrydis“, Kornelija Z. 9 m. „Rudeninis drugelių skrydis“, Kotryna J. 8 m. „Rudeninis drugelių skrydis“. Mokytoja Živilė Malūkaitė.