Velykos

1. Kiaušinių dažymas natūraliomis medžiagomis

Autorė – mokytoja Birutė Petraitienė

2. Tradiciniai Velykų žaidimai

Autorė – mokytoja Birutė Petraitienė

3. VELYKINIAI PAPUOŠIMAI IŠ SŪRIOS TEŠLOS

Keramikos būrelis „Lipdutis“ nori pasidalint pamokėle „Velykinių papuošimų lipdymas iš sūrios tešlos“ ir vaikų atsiųstais darbeliais.
Pabandykite pasigaminti. Tešla:
*0,5 stiklinės miltų
*0,5 stiklinės druskos
*vandens, geriausiai pilti po truputį, kol galėsit minkyt.
Jei tešla kimba prie rankų ir stalo, pasiberkite miltų, kad neliptų.
Išdžiovinkite prieš saulę ar ant radiatoriaus, galima atsargiai ir orkaitėje, net paskrudinti galima – įgaus rusvą spalvą. Ką tik iškepę būna trapūs – atsargiai. Sėkmės!

4. KIAUŠINIŲ MARGINIMAS

Išmokime marginti kiaušinius pačiu paprasčiausiu būdu!

Priemonės: kiaušinių dažai, indeliai, gumelės, šluostymo popierius, virti kiaušiniai (geriausiai balti), pipetė, actas.

Atlikimas: į indelius įpilame šilto vandens ir išmaišome kartu su kiaušinių dažais. Į kiekvieną indelį įpilame po šaukštelį acto. O dabar kiaušinius tvirtai apsukame su šluostymo popieriumi, kad visos vietos būtų uždengtos ir aprišame su gumele. Dabar su pipete (aš naudojau švirkštą) ir pasirinktais dažais aptaškuojame aprištą kiaušinį ir taip su visomis spalvomis, kad kiaušinis būtų pilnai išmargintas. Dabar paliekame kiaušinį 5 minutėmis. Po to atrišame gumelę ir išvyniojame kiaušinį. Belieka grožėtis įvairiais spalvotais raštais!

Autorė – mokytoja Virginija Palubinskytė

5. VELYKINIS AVINĖLIS IŠ SVIESTO

Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro mokinė Giedrė dalinasi, kaip pagaminti Velykinį avinėlį iš sviesto. Pabandykite ir jūs

6. KOSMINIAI KIAUŠINIAI

Pirmas dalykas, apie ką pagalvojame pavasarį, tai VELYKOS! O kaip ši šventė be kiaušinių! Kviečiu visus primarginti kiaušinių visiškai nesudėtingu būdu, o efektas džiugins kiekvieną kartą vis naujomis spalvomis! Mums reikės: kelių stiklainių arba indelių, kiaušinių dažų, acto, aliejaus, šluostymo popieriaus, pirštinių, šaukšto, baltų virtų kiaušinių (kambario temperatūros). Atlikimas: mums reikės 6 indelių, į visus juos įpilame pusiau karšto vandens iki vidurio ir įdedame kiaušinių dažų (aš naudojau kapsules), labai gerai ištirpdome dažus ir į 3 indelius įpilame po 2 šaukštelius acto, o į 3 kitus indelius – įpilame 2 šaukštus aliejaus. Pirmiausia kiaušinius įdedame į indelius su actu, apie 2 minutes juos pavartome, kad ryškiai nusidažytų, tada švelniai nusausintus kiaušinius dedame į dubenėlius su aliejumi, stebime juos ir lėtai apvartome. Tokiu būdu galima žaisti ir marginti kiaušinius visa dieną, tikrai neatsibos, kiekvienas kiaušinis vis kitoks! Kaip manote, kas atsitiko kiaušinius įdėjus į aliejų? Kodėl?

Autorė – mokytoja Virginija Palubinskytė

7. PASIGAMINK VELYKINĮ VAINIKĖLĮ

Autorė – mokytoja Olga Jurėnė

8. KIAUŠINIS – ZUIKIS

Atvelykis – pirmas sekmadienis po Velykų, aštuntoji diena po Kristaus prisikėlimo. Šią dieną vėl dažomi kiaušiniai. Kiaušinius per Atvelykį daužo tik vaikai. Tądien daugiausiai dėmesio skiriama vaikams, todėl Atvelykis kartais vadinamas vaikų Velykomis arba Velykėlėmis. Kviečiame nustebinti savo tėvelius ir gražiai padekoruoti stalą.

Autorė – mokytoja Svetlana Grotuzienė